NASTĘPNY >

Atrakcje zimowe

Zimowe szaleństwo

Atrakcje zimowe


Szklarska Poręba jest największym ośrodkiem sportów zimowych w polskich Sudetach. Zimowy wypoczynek w tym miejscu to najlepsza alternatywa dla miłośników sportów zimowych. Głównym walorem, jako ośrodka sportów zimowych, jest długo zalegająca pokrywa śnieżna - średnio przez 110 dni w roku.

Centrum narciarskim jest Szrenica oraz okolice Łabskiego Szczytu, na których zlokalizowanych jest 5 tras zjazdowych o łącznej długości ok. 20 km, o różnym stopniu trudności. Liczne wyciągi narciarskie, kolej linowa na Szrenicę, nartostrady, ponad 9 km tras z systemem sztucznego naśnieżania o różnym stopniu trudności czekają na miłośników białego szaleństwa. System ten stanowi jeden z najnowocześniejszych w Polsce. Klimat porównywalny do alpejskiego powoduje, że slogan reklamowy Skiarena Szrenica "szukasz śniegu - my go mamy" przyciąga do Szklarskiej Poręby coraz większą rzeszę narciarzy.

Istnieje także wiele małych wyciągów linkowych lub orczykowych rozrzuconych na stokach całego miasta. W Jakuszycach śnieg utrzymuje się grubą warstwą do późnej wiosny. Trasy biegowe tego ośrodka narciarstwa biegowego o łącznej długości około 100 km, mogą zaspokoić oczekiwania wyczynowców jak i amatorów spacerów na biegówkach (najwyżej położone trasy usytuowane są na wysokości prawie 1000 m n.p.m.), zaś po sezonie zimowym służą one amatorom jazdy na rowerach. Na Polanie Jakuszyckiej , będącej punktem wyjścia na trasy, funkcjonuje całosezonowa wypożyczalnia sprzętu.

W Jakuszyckich lasach można zobaczyć gonitwy psich zaprzęgów. Powstał ośrodek treningowy oferujący stake out oraz trasy treningowe o długości 5 , 8 i 12 km. Maszerzy i ich czworonożni przyjaciele z wielu krajów spotykają się w Szklarskiej Porębie rokrocznie w marcu na zawodach o międzynarodowej randze.

Atrakcje zimowe | ZOBACZ POZOSTAŁE ATRAKCJE...
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Akceptuję